Tovább olvasom

Manchette, Jean-Patrick

Gunman

Trubadúr Könyvek

starsBetöltés...

 

Fordította: Takács M. József
Megjelenés dátuma: 2015-03-25
Terjedelem: 176 oldal

 

Súly: 200 gramm
Kötés: FÜLES, KARTONÁLT
ISBN: 9789632275673
2 990 Ft

Állandó 20% kiadói kedvezmény

Nem rendelhető

Utolsó munkája után a bérgyilkos ügynök, Martin Terrier azzal az elhatározással tér vissza Párizsba, hogy kiszáll a játékból. Tíz évvel korábban ugyanis megfogadta, hogy visszamegy gyermekkori szerelméért Dél-Franciaországba. A körülmények azonban keresztülhúzzák számításait: a soron következő célszemély éppen Párizsba tart, és Terrier az egyetlen, aki képes őt likvidálni.

A Gunman a francia bűnügyi regény egyik legnagyobb mesterének, Jean-Patrick Manchette-nek kései remeke, amely franciás iróniájával és zsigeri brutalitásával sokkoló élményt nyújt az olvasónak.

Lenyűgöző és tömör, erőszakos és sokkoló. The Guardian
JEAN-PATRICK MANCHETTE (1946-1995) egyike volt azon francia íróknak, akik a 70-es és 80-as években írt bűnügyi regényeikkel megújították a műfajt, és részben a fordításoknak, részben pedig a filmadaptációknak köszönhetően nemzetközi hírnévre tettek szert. Manchette azt vallotta, hogy egy jó krimiben nem maga a bűntény a lényeg, hanem az annak kapcsán a regényben megfogalmazódó társadalomkritika. E tekintetben a Gunman sem kivétel, hiszen a társadalmi tagozódásból és egyenlőtlenségekből fakadó gondok és feszültségek markánsan megjelennek ebben a könyvben is.
A regényírás mellett Manchette a kultúra sok más területén is kipróbálta magát: dolgozott forgatókönyvíróként, fordítóként, irodalmi és mozikritikusként, továbbá éveken át ő volt a Futurama című science-fiction könyvsorozat szerkesztője. A kamaszkorától rengeteget dohányzó Manchette pár évig tartó betegeskedés után tüdőrákban hunyt el.

Kategória:

"Manchette könyvének minden oldala telitalálat, a szédületes hajsza az utolsó pillanatokig újabb és újabb meglepetéseket tartogat."

James Sallis

Manchette, Jean-Patrick

(1946–1995) egyike volt azon francia íróknak, akik a ’70-es és ’80-as években írt bűnügyi regényeikkel megújították a műfajt, és – részben a fordításoknak, részben pedig a filmadaptációknak köszönhetően – nemzetközi hírnévre tettek szert. Manchette azt vallotta, hogy egy jó krimiben nem maga a bűntény a lényeg, hanem az annak kapcsán a regényben megfogalmazódó társadalomkritika.

Tovább a szerző oldalára

A szerkesztő ajánlja