Tovább olvasom

Vonnegut, Kurt

A Titán szirénjei

starsBetöltés...

 

Fordította: Borbás Mária
Megjelenés dátuma: 2022-06-10
Terjedelem: 310 oldal

 

Méret: 128 x 198 mm
ISBN: 9789634797074
4 199 Ft

Állandó 20% kiadói kedvezmény

Rendelhető, raktáron
Szállítási idő 1-3 munkanap

A Titán szirénjei eszeveszett száguldás téren, időn és erkölcsön át. A Föld egykor leggazdagabb, ám hirtelen elszegényedett embere, Malachi Constant meghívást kap egy távoli világokba tartó űrutazásra. Ráadásul egy nővel az oldalán, aki aztán – mint már ekkor megtudja – gyereket fog szülni neki. És hogy miképpen tudja meg? Úgy, hogy a kronoszinklasztikus infundibulumba kerülve az ember egyszerre él múltban, jelenben és jövőben. A meghívás csapda – Malachi valójában a Föld ellen készülő marsi hadsereg katonája lesz.

Komikus, komolytalannak tetsző sci-fi Vonnegut első – és azóta is egyik legnépszerűbb – regénye, de egyben nagyon is komoly regény: merész vízió a világról, amely talán jóval bonyolultabb – s egyben egyszerűbb –, mint gondoljuk.

KURT VONNEGUT (1922–2007) amerikai regényíró és esszéista, a 20. század egyik legnagyobb hatású alkotója, az amerikai irodalom kultikus figurája. Műveivel az ötvenes években mutatkozott be, de az igazi áttörést Az ötös számú vágóhíd (1969) hozta meg számára, sikere azóta is töretlen. Kimeríthetetlen fantáziáján, őrült ötletein, társadalomkritikáján, kíméletlen őszinteségén és szarkasztikus – vagy fekete – humorán generációk nőttek fel.

Kategória:

„Mindenki esélykiegyenlítőt hordott… Ott voltak például azok a nők, akik a vakszerencse szeszélyéből a szépség rémületes előnyével születtek. Ezt a tisztességtelen előnyt lompos ruhákkal, rossz tartással, rágógumival és rikító sminkkel ellensúlyozták.”

A szerző további könyvei

Vonnegut, Kurt

Amerikai regényíró és esszéista. Munkásságának terjedelme szerint a kevéssé termékeny írók közé tartozott: tizennégy regény, háromkönyvnyi elbeszélés, pár esszé- és visszaemlékezés-kötet fűződik nevéhez, ez azonban írói értékén nem változtat. Humanista (szekuláris humanizmus) világnézete, bölcs társadalombírálata, kritikus, de ugyanakkor a kíméletlenségig őszinte egyénisége, szarkasztikus humora, valamint sajátos hangulat- és világteremtő képzelete (például Kilgore Trout, bokononizmus) vitathatatlanul a legnagyobb hatású 20. századi irodalmi egyéniségek közé emelte. Ellenlábasai szerint alapvetően kommunisztikus, Amerika- és kereszténységellenes eszmeisége – népszerűségével párosulva – felelőssé tehető a 20. század vége amerikai társadalmában bekövetkezett morális válságért

Tovább a szerző oldalára

A szerkesztő ajánlja